گوشت قرمز:

تا 2 روز می توان از گوشت قرمز درون یخچال نگهداری کرد. گوشت قرمز را می توان 4 تا 12 ماه در فریزر سالم نگاه داشت . علاوه بر آن گوشت پخته شده را تا 4 روز در یخچال و 2 تا 6 ماه در فریزر می توان نگهداری کرد.

گوشت چرخ کرده:

به یاد داشته باشید که بنا به توصیه بیشتر متخصصان، تا آنجایی که برایتان مقدور است،از فریز کردن خودداری کنید. علت آن است که نوع چرخ کرده گوشت، دارای سطح بزرگی است که تمامی سلول‌های دیواره‌اش به واسطه عمل چرخ کردن، شکسته و در معرض هوا و خطر اکسیداسیون قرار می‌گیرد.

مرغ:

مرغ و سایر طیور را می توانید به صورت خام به مدت ۱ تا ۲ روز و به صورت پخته به مدت ۳ تا ۴ روز در یخچال نگهداری نمایید. همانطور که می دانید باکتری ها در دمای کمتر از ۴ درجه سانتیگراد به کندی رشد می کنند. در نتیجه نگهداری مرغ و گوشت در دمای کمتر از ۴ درجه سانتیگراد انتخابی منطقی است.بهتر است برای نگهداری مرغ در یخچال و فریزر، بسته بندی مناسب و نفوذ ناپذیری برای آن انتخاب کنید. اگر قصد نگهداری مرغ خام تکه تکه شده دارید، می توانید آن را تا ۹ ماه در فریزر نگهداری کنید. در حالی که مرغ کامل خام را برای یک سال نیز می توانید در فریزر با دمای ثابت نگهداری کنید. مرغ پخته شده را نیز می توانید به مدت 2 تا 6 ماه در فریزر نگهداری کنید.

ماهی:

ازآنجایی‌که ماهی جزو پروتئین‌های عالی در بین مواد غذایی است لزوم نگهداری صحیح و حفظ مواد مغذی آن ضروری است. ماهی را اگر به صورت تازه‌صیدشده خریداری کرده‌اید می‌توانید تا زمان طبخ آن به مدت 48 ساعت در یخچال نگهداری کنید. اگر قصد دارید آن را به مدت طولانی‌تر نگهداری و به‌مرور آن را مصرف کنید، قادر خواهید بود به مدت 2 الی 6 ماه ماهی را در فریزر بگذارید. این مدت برای بسته‌بندی‌های ماهی فیله شده بسته با تاریخ تولید تا یک سال نیز قابل افزایش است .