در مراسمی با حضور استاندار مرکزی، مدیرکل دفتر صنایع برق، فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت، معدن و تجارت و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی همکاری دو جانبه شرکت سوزوکی و شرکت نیکسان صنعت در شهر صنعتی کاوه شهرستان ساوه آغاز شد.

این مراسم در مورخ چهارشنبه 9 مهرماه برگزار گردید. از مفاد این مراسم آغاز همکاری شرکت سوزوکی در منطقه خاورمیانه در زمینه تولید یخچال فریزرهای خانگی سوزوکی با شرکت نیکسان صنعت بود.

مجموعه سوزوکی پس از بررسی امکانات سخت افزاری  تولید کنندگان محلی و مذاکرات فراوان، تصمیم گرفت شرکت نیکسان صنعت ساوه را به عنوان نماینده انحصاری تولید، فروش و خدمات پس از فروش خود در منطقه معرفی کند.

این همکاری با توجه به نزدیکی دیدگاه دو شرکت در زمینه تولید کالای با کیفیت، به روز و مشتری مداری با استانداردهای ژاپنی به سوزوکی این امکان را خواهد داد که نسبت به پیشبرد اهداف منطقه‌ای خود درعرضه کالا با قیمت رقابتی و در خور شأن مصرف کننده ایرانی دست یابد.

این در حالی است که سوزوکی توانسته در یک دهه گذشته با تکیه بر استراتژی همکاری با تولیدکنندگان بومی (SLS)   حضور درخشانی در بازارهای بین المللی داشته باشد.

گفتنی است، در این مراسم آئین اهدای پرچم سوزوکی و اعلام رسمی شروع همکاری در محل کارخانه نیکسان صنعت در شهرک صنعتی کاوه با حضور مدیران دو شرکت و مسئولانی از بخش دولتی و خصوصی برگزار شد.