منوی دسته بندی

… و پس از آن نیز ورژن سال 2017 جایگزین ورژن سال 2005 شد که محبوب ترین استاندارد برای شایستگی آزمایشگاه های آزمون و کالیبراسیون با توجه به آخرین تغییرات در محیط های آزمایشگاهی و شیوه های کاری به روز شده است.

ISO / IEC 17025: 2017  به طور مشترک توسط ISO و کمیسیون بین المللی الکتروتکنیک (IEC) تحت مسئولیت کمیته ایزو ارزیابی انطباق (CASCO) توسعه یافته است.

ISO / IEC 17025: 2017  (الزامات عمومی برای صلاحیت آزمایشگاه ها و کالیبراسیون)، مرجع بین المللی برای آزمایشگاه هایی است که فعالیت های کالیبراسیون و آزمایش را در سراسر جهان انجام می دهند.

تولید نتایج معتبر که به طور گسترده ای مورد اعتماد هستند، در قلب و مرکز فعالیت های آزمایشگاهی قرار دارند.

ISO / IEC 17025: 2017  اجازه می دهد تا آزمایشگاه ها یک سیستم کیفیت صحیح را پیاده سازی کنند و نشان دهند که از لحاظ فنی دارای صلاحیت و توانایی تولید نتایج معتبر و قابل اعتماد می باشند.

ISO / IEC 17025  همچنین کمک می کند تا همکاری بین آزمایشگاه ها و سایر سازمان ها با ترویج پذیرش بیشتر نتایج بین کشورها صورت پذیرد. گزارش های تست و گواهی ها را می توان از یک کشور به کشور دیگر بدون نیاز به آزمایش بیشتر پذیرفت که به نوبه خود، تجارت بین المللی را بهبود می بخشد.

نسخه جدید این استاندارد (ISO / IEC 17025: 2017  ) به منظور بازتاب آخرین تغییرات در شرایط و تکنولوژی بازار، شامل فعالیت ها و روش های جدید کار آزمایشگاه ها می باشد. این شامل تغییرات فنی، واژگان و تحولات در تکنیک های فناوری اطلاعات است و با توجه به آخرین نسخه ISO 9001 در مدیریت کیفیت تدوین شده است.